Naar inhoud

Hier een cookie tekst met verwijzing naar de cookies pagina.

Tijdelijk kunstwerk op Nieuwe Markt biedt bezoekers een wandeling door de tijd

2 november 2023

Kunstenaar Robbert van der Horst maakt voor Let’s Gro de installatie ‘ERF’

Op de Nieuwe Markt in Groningen is tijdens festival Let’s Gro het tijdelijke kunstwerk ERF van kunstenaar Robbert van der Horst te bezoeken. ERF is een installatie van steigerbuizen en hout met daarin de afdruk van een 18e-eeuws theehuis, een verlicht voetpad en een appelboomEen bezoek aan de installatie is als een wandeling door de tijd. ERF staat er maar even: de boom krijgt naderhand een plek in de stad en de steigers staan straks weer opgebouwd rond een huis verderop. Vrijdagmiddag 3 november om 16.00 uur wordt de installatie officieel geopend.  

Robbert van der Horst maakt sinds 1995 kunstwerken en architectonische installaties. De historische, geografische en sociale context zijn belangrijke lagen in zijn installaties en ook voor ERF liet hij zich inspireren door de geschiedenis van de locatie. Van der Horst: “Er zijn weinig plekken in Groningen waar zoveel is gegraven, gesloopt en gebouwd en dat laat sporen na. De Nieuwe Markt is anderhalve meter hoger dan eeuwen geleden, je loopt daar op de resten van gesloopte gebouwen, huisafval, aarde en mest. Bijzonder is dat een deel van de markt meer dan 800 jaar onbebouwd is gebleven, tot de aanleg van een parkeergarage in de jaren 70. Ik speel met de verschillende lagen en betekenissen van de locatie, waardoor ERF zowel een archeologische vindplaats als een bouw- en ontmoetingsplaats is.”  

ERF is van 3 t/m 5 november 2023 van 10.00 tot 22.00 uur te bezoeken tijdens Let’s Gro.  

Over Robbert van der Horst Robbert van der Horst (1963) is beeldend kunstenaar, performer en radio-archeoloog. Hij is afkomstig van het platteland, maar heeft zijn artistieke wortels in de stad liggen. Van der Horst richt zich op het bouwwerk als participatief proces en combineert artistieke vrijheid met liefde voor het ambacht. Veel van zijn werken zijn het resultaat van samenwerking met bijzondere doelgroepen die verbonden zijn aan een locatie of lokale vrijwilligers die zich aangesproken voelen door de aard van het project. Zo is Van der Horst bij de opbouw van ERF geholpen door een vijftiental jongeren uit Groningen.  

Nagenoeg alle door Van der Horst gebruikte materialen worden hergebruikt. Zijn werk is te zien in binnen- en buitenland en hij geeft lezingen en workshops op diverse academies en universiteiten.  

Meer informatie over ERFkunstpuntgroningen.nl/erf 

ERF is een project van Robbert van der Horst voor festival Let’s Gro in opdracht van Kunstpunt Groningen. Partners zijn de Gemeente Groningen en Forum Groningen.